по-русски
galvenā | rakstiet mums

 

 

Kopš  2009. gada 31. decembra automašīnu vairs nevar norakstīt, vienkārši ierodoties CSDD ar numurzīmēm un reģistrācijas apliecību un izsakot savu vēlmi par norakstīšanu.

 

 

Tagad ir nepieciešams likvidācijas sertifikāts, kuru izsniedz licencēts apstrādes uzņēmums, kuram utilizācijai nodots transportlīdzeklis. Sertifikātam ir trīs eksemplāri: pirmais paliek bijušajam automašīnas īpašniekam, otrs kalpo par juridisko pamatu norakstīšanai, un tas jānodod CSDD, trešais nonāk apstrādes uzņēmuma arhīvā. Norakstāmās mašīnas īpasniekam pašam nav jādodas uz CSDD, norakstīšanu mēneša laikā veic pats apstrādes uzņēmums.

Ja transportlīdzeklim nozaudēta viena vai abas numurzīmes, tā nav liela bēda, šis fakts vienkārši tiek fiksēts sertifikātā. Savukārt, ja pazudusi vai bojā gājusi reģistrācijas apliecība, pirms nodošanas šrotā no CSDD jāsaņem izziņa par transportlīdzekļa piederību.

 

Nodot apstrādes uzņēmumā, saņemot sertifikātu, var arī agrāk norakstītu transportlīdzekli, arī daļēji izjauktu. Samaksas jautājums jebkurā gadījumā ir abu pušu savstarpējās vienošanās rezultāts.

Šī kārtība attiecas uz vieglajiem un kravas auto līdz 3,5 tonnām, kā arī tricikliem un kvadricikliem. Pārējos joprojām var norakstīt, nododot CSDD numurzīmes un reģistrācijas dokumentus.

 


© EMAUTO SIA 2009. e-pasts: emauto@inbox.lv
Mājas lapu izstrāde